2021. dec. 6.

• 2023-2024
  • esemény

Európa nap

Egy rendhagyó tanítási nap két óráján a fenntarhatósággal és az Európai Unióval kapcsolatos vetélkedőn vettek részt a tanulók.

Európa nap

Az iskola négy 11.-es diákja ugyanis bejutott a   4 For Europe országos versenyének döntőjébe, melynek részeként szerveztük meg az Európa napot. Az osztálytermekben az Európai Unióval, annak országaival és intézményeivel foglalkozó feladatokat oltottak meg a diákok. Emellett otthon az uniós országok süteményei készítettek el, amit megosztottak társaikkal. A vetélkedőn fenntarthatósággal kapcsolatos teszteket is kitöltöttek.  Ráadásul az iskolai Mikulás is ma érkezett meg az osztálytermekbe.

Társadalmi felelősségvállalás erősítése érdekében a tanulóink tartós élelmiszereket gyűjtöttek össze az intézmény aulájában. A dobozokat átadtuk át a Máltai Szeretet Szolgálatnak, melyből mintegy 350 élelmiszercsomagot állít majd össze a rászoruló családoknak.