2023. márc. 14.

V. Oroszlán Kupa

2023. március 14-én 38 kadás diák segített az V. Oroszlán Kupán, az értelmi sérültek sportversenyén

V. Oroszlán Kupa

A Kecskeméti Szent László Lions Club és az Egészségügyi és Szociális Intézmények Igazgatósága Mosolysziget Értelmi Fogyatékosok Nappali Intézményével közösen a dél-magyarországi értelmi fogyatékosokkal foglalkozó intézmények gondozottai számára szervezett csapat sportversenyt,melynek a II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola sportcsarnoka adott otthont. Tizenkét csapathoz két-három kadás tanuló állt be, valamint négyen a szervezési feladatokba segítetettek be. A sportverseny célja az értelmi sérüléssel élők számára a teljes élet örömét nyújtó játék, a versenyszellem, a kapcsolatépítés, az együttműködés megtapasztalása. Az Oroszlán kupa szervezésébe és magába a versenybe bevont diákok a toleranciát és a másság elfogadását tapasztalhatták meg.